Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Nowoczesne sposoby wykorzystania internetu w biznesie

 

Internet daje w zasadzie nieograniczone możliwości kontaktu z każdym miejscem na Ziemi, wykorzystuje to wiele firm w celu budowania przewagi konkurencyjnej nad innymi przedsiębiorstwami z branży. Oto kilka przykładów na to w jaki sposób nowoczesne firmy wykorzystują możliwości, jakie daje ta globalna sieć.

 

Wirtualne oddziały – jest to sposób na udostępnianie swoich usług klientom bez konieczności fatygowania ich do stacjonarnego oddziału firmy. W takim wirtualnym oddziale, punkcie konsultacyjnym czy biurze klient może zlecić wykonanie usługi, zamówić towar, sprawdzić stan realizacji zamówienia, uzyskać informacje, znaleźć pomoc, czy śledzić stan swoich finansów. Internet w ten sposób jest wykorzystywany między innymi przez banki, które mają swoje wirtualne oddziały, przez sieci telefoniczne, które oferują wirtualne punkty konsultacyjne, oraz przez biura księgowe, które za pośrednictwem wirtualnego biura zapewniają klientom stały dostęp do ich rozliczeń, więcej na tema funkcjonowania takiego biura można znaleźć na stronie - wirtualne biuro katowice.

 

Videokonferencje – internet pozwala także na zyskiwanie nowych partnerów biznesowych, nawet jeśli znajdują się oni na drugim końcu świata, możliwe jest prowadzenie z nimi rozmów „oko w oko” za pośrednictwem internetu zespoły negocjacyjne łączą się ze sobą i prowadzą videokonferencje, podczas których omawiane są najważniejsze aspekty umowy o współpracy i samej współpracy.

 

 

Internetowy marketing – internet to także potężne narzędzie, które pozwala na komunikowanie się z klientem. Firmy wykorzystują to medium do prowadzenia kampanii marketingowych i zdobywania klientów. Zakres narzędzi internetowych przeznaczonych do działań marketingowych jest szeroki począwszy od tradycyjnych reklam banerowych przez email marketing, prowadzenie fanpage na Facebooku, aż po kampanie linków sponsorowanych, reklamę kontekstową, pozycjonowanie stron www, czy artykuły sponsorowane w portalach branżowych.

 

Odsłony: 1663

Idealne miejsce na twoje biuro