Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Kilka słów o procesie cywilnym

 

Procesy z zakresu prawa cywilnego należą do jednych z najczęściej rozpatrywanych spraw przez sądy powszechne. Istotnym atutem prawa cywilnego okazuje się przede wszystkim to, iż możliwe jest rozwiązywanie sporów w sposób korzystny i realnie właściwy z punktu zachowania porządku prawnego, moralnego i społecznego. Roszczenia z tytułu prawa cywilnego dotyczą wielu sfer codziennego życia i w zasadzie stanowią ostateczne rozwiązanie dla wielu problemów międzyludzkich i sporów, które nie mogą być wygaszone drogą klasycznej, a skutecznej mediacji. Co do zasady, sprawami z zakresu prawa cywilnego zajmował się zawsze adwokat w Białymstoku.

Z racji nowelizacji przepisów droga do spraw sądowych została otworzona radcom prawnym, którzy to tutaj zajmują się przede wszystkim przepisami z zakresu Kodeksu cywilnego. Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych adwokatów, którzy kształceni są od początku w obrębie różnych dziedzin prawa i występowania przed sądem oraz innymi organami. Rozszerzenie kompetencji jakie ma tutaj radca prawny nie zawsze jest korzystne, jednakowoż ma to o wiele istotniejsze znaczenie w sprawach karnych, niżli cywilnych.

Jak wygląda droga procesu cywilnego?

Wszystko rozpoczyna się od wniesienia pozwu, opłacenia stosownych opłat skarbowych i oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy sądowej. Sąd potrzebuje czasu, aby móc się dokładnie zapoznać z aktami sprawy i móc przygotować się do przesłuchiwania stron postępowania cywilnego. Bardzo często wnoszone są sprawy o przedmiot sporu, w przypadku którego należy opłacić stosowny procent od jego wartości przy złożeniu pozwu. Po rozpoznaniu akt sprawy sąd może zdecydować się rozpatrzyć spór i tym samym wpisać go na wokandę. Nie jest to jednakże powszechna już opcja. Praktycznie wszyscy adwokaci z Białegostoku przyznają jednoznacznie, iż najlepszą drogą dla roszczenia swoich praw pozostaje bez wątpienia mediacja, poprzedzająca właściwą sprawę sądową. Uruchomienie instytucji prawnych nie zawsze też gwarantuje uzyskanie pożądanego rozwiązania istniejącej sprawy. Stąd też bardzo konieczne tutaj okazuje się wybranie dobrych specjalistów, jak wykwalifikowanego adwokata w Białymstoku, czy też innym mieście, gdzie znajduje się Sąd Okręgowy.

Gdzie szukać pomocy?

Adwokatura jest bardzo zróżnicowana i na pewno dobór dla siebie prawnika nie jest łatwy. Warto mieć na uwadze fakt, iż współcześnie ze względu na uwarunkowania rynkowe wielu adwokatów decyduje się na ścisłą specjalizację w obrębie pewnej dziedziny spraw rozpatrywanych przez sąd. Na pewno w celu znalezienia najlepszej pomocy prawnej warto odwiedzić stronę http://adwokat-adamczuk.pl/, gdzie dostępne są rozliczne informacje na temat rozpatrywania spraw cywilnych i prowadzenia ich przez adwokatów z Białegostoku i innych fachowców!


 

Odsłony: 3189

Idealne miejsce na twoje biuro