Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Zakres usług biur księgowych

Prowadzenie księgowości nie jest zadaniem łatwym. Przynajmniej dla osób, które wcześniej nie miały z tym do czynienia i nie wiedzą jak rozliczać przychody czy koszta. Oczywiście obecnie na rynku nie brakuje programów i aplikacji, które nam to ułatwiają, ale te sprawdzą się niemal tylko i wyłącznie przy jednoosobowej działalności gospodarczej, a i to nie zawsze. Nie da się ukryć, że wielu przedsiębiorców w obawie o błędy, a co za tym idzie kary finansowe z Urzędu Skarbowego czy innych podmiotów decyduje się na zatrudnienie księgowego. Nie inaczej jest również w Krakowie, gdzie przecież przedsiębiorczość jest na wysokim poziomie. Skoro tak warto przyjrzeć się także zakresowi usług lokalnych biur księgowych. Zrobimy to na przykładzie kancelarii Tributum, która poza Krakowem swój oddział ma również w Dąbrowie Górniczej.

Prowadzenie księgowości


Biuro księgowe jak nie trudno się domyślić zajmuje się prowadzeniem księgowości. W praktyce oznacza to tylko tyle, że na rzecz przedsiębiorcy w zależności od formy prawnej danej firmy prowadzi ona księgi przychodów i rozchodów, księgi rachunkowe czy rozliczenia ryczałtowe. Do tego dochodzą także i wszelkie usługi dodatkowe, a więc przygotowywanie raportów do organów statystycznych administracji państwowej, organów podatkowych, Narodowego Banku Polskiego, zaświadczenia z US o niezaleganiu w opłatach czy obsługa przelewów bankowych.

Doradztwo podatkowe


Weźmy tutaj pod uwagę, że każde biuro księgowe w Dąbrowie Górniczej, Krakowie czy innym mieście pomoże nam jeszcze przed założeniem firmy. Choćby w celu wyboru optymalnej dla nas formy opodatkowania. Ponadto może to w zasadzie zrobić za nas, wypełniając niezbędną tutaj dokumentację.
Jeśli dodamy do tego obsługę kadr i płac widzimy wyraźnie, że zlecenie prowadzenia księgowości w Dąbrowie Górniczej przedsiębiorców z tego miasta zwalnia ze wszystkich prac wchodzących w zakres księgowości. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy z takiej pomocy korzystają bardzo często i robią to coraz chętniej. W przypadku jakiejś kontroli pod uwagę w pierwszej kolejności brana będzie bowiem właśnie księgowość naszej firmy.

Odsłony: 2587

Idealne miejsce na twoje biuro