Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Rodzaje gwarancji ubezpieczeniowych - gwarancja usunięcia wad i usterek

Wiele firm korzysta dziś ze wszelkiego rodzaju gwarancji ubezpieczeniowych, co oczywiście nikogo szczególnie dziwić nie może. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że startując w jakimś przetargu czy aukcji taki dokument dla podmiotu, który go organizuje jest bardzo ważny. Z jednej strony trzeba bowiem zauważyć, że otrzymują go firmy, które są solidne, ponieważ ubezpieczyciele bardzo wyraźnie je sprawdzają. To jednak nie wszystko. Ponadto odnieśmy się również do samego podmiotu organizującego taki przetarg, który poprzez gwarancje jest w jakiś sposób chroniony. Wydaje się w związku z tym, że jak najbardziej o takie gwarancje starać się warto. Jak już wspomnieliśmy ich rodzajów jest kilka. Jednym z nich jest gwarancja usunięcia wad i usterek. Na czym polega ten rodzaj gwarancji?

Gwarancja naprawy usterek

Jak nie trudno się domyślić gwarancja ta jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla podmiotu, który zlecił przetarg, a firma nie do końca wywiązała się z warunków umowy. To znaczy, że jeśli prace zostały wykonane, ale od razu są do nich jakieś zastrzeżenia i firma nie chce podjąć się naprawy, w życie wchodzi gwarancja usunięcia wad i usterek. Dodajmy jednak, że nie musi to być usterka powstała od razu. To samo tyczy się całego okresu gwarancji. Więcej informacji o takiej gwarancji znajdziecie Państwo pod linkiem Przejdź na stronę GwarancjePrzetargowe.pl. Jest to witryna jednego z ubezpieczycieli, który bardzo dokładnie ją opisuje, ponieważ sam udziela takich gwarancji.

Kwota i czas

Weźmy pod uwagę jeszcze kwotę takiej gwarancji. Tak więc na ogół jest to od kilku do kilkunastu procent wartości całego kontraktu. Jeśli natomiast pod uwagę mielibyśmy wziąć czas, to gwarancja ta ważna jest od czasu oddania przedmiotu umowy dla podmiotu ustanawiającego przetarg, aż do zakończenia okresu gwarancji, jeśli jest on nie dłuższy niż siedem lat. Gwarancja usunięcia wad i usterek może być bowiem udzielana maksymalnie właśnie na taki okres czasu.

Odsłony: 1374

Idealne miejsce na twoje biuro