Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Firma nie zawsze potrzebuje biura

 

Wirtualizacja świata

Wirtualizacja świata posuwa się nieustannie naprzód, niegdyś mówiąc o wirtualnej rzeczywistości ludzie mieli na myśli przede wszystkim świat gier komputerowych, później dołączyły do tego najróżniejsze czat, kolejnym etapem były wirtualne oddziały banków czy centra obsługi klienta, w których cały kontakt z działem obsługi odbywał się za pośrednictwem nowoczesnych technologii takich jak

elektroniczna skrzynka czy videoczat z konsultantem, dziś ta tendencja znacznie się pogłębia, coraz więcej usług wykonywanych jest zdalnie bez konieczności wizyt w firmach. Coraz częściej zdarza się, że klient nigdy nie poznaje ludzi z obsługującej go firmy, bowiem całość kontaktów odbywa się właśnie za pośrednictwem internetu czy telefonu.

 

Firma bez rzeczywistej siedziby

Dla wielu firm, których działalność nie wymaga kontaktu z klientem, lub ten kontakt jest niezwykle sporadyczny, utrzymywanie własnego biura staje się zbędnym wydatkiem. Dlatego też wśród ofert skierowanych dla firm coraz częściej znaleźć można propozycję wirtualnego biura.

 

Zasady działania wirtualnych biur

W ramach wynajmu wirtualnego biura, firma płaci usługodawcy udostępniającemu taką usługę, stały z reguły niewysoki abonament miesięczny. W ramach tego abonamentu może ona korzystać z wirtualnego adresu, na który kierowana będzie korespondencja oraz z obsługi biurowej, w jakim zakresie, to zależy od wyboru konkretnego pakietu i konkretnej oferty. Porównując koszty wynajmu prawdziwego biura, z kosztami wirtualnej placówki, niemal każdy przedsiębiorca dochodzi do wniosku, iż to drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej opłacalne.

 

 

Odsłony: 2751

Idealne miejsce na twoje biuro