Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Jak wybrać meble do biura? | Open-space

Niezależnie od tego, czy urządzamy dom, mieszkanie czy biuro, problemy są zawsze takie same. Zastanawiamy się nad każdym szczegółem. Na szczęście biura są podzielone na strefy. Zwykle przenosząc się z jednego miejsca do drugiego, wiemy, co gdzie będzie potrzebne. Dodatkowym ułatwieniem jest open-space. Takie biuro to naprawdę skarb, bo to my zarządzamy cenną przestrzenią, która właściwie nie ma ograniczeń. Meble biurowe to tak naprawdę dopiero końcówka drogi. Najpierw trzeba wydzielić odpowiednie pomieszczenia. W zależności od liczby ekip czy działów w firmie – warto, by każdy z nich miał swoją część biura. Następnym niesamowicie ważnym aspektem jest wydzielenie pomieszczeń do relaksu czy kuchni. Niektóre open-space’y mają już narzucone pomieszczenie kuchenne, ale często można je powiększyć (jeśli tylko mamy na to ochotę). Jak skutecznie urządzić duże biuro? Skąd wziąć meble i na jakiej podstawie je wybierać? Zapraszamy do czytania naszego poradnika.

Meble pracownicze

Meble pracownicze to zbiorcza nazwa mebli, które są najczęściej i najbardziej intensywnie użytkowane przez pracowników biura. Stąd siłą rzeczy ta strefa musi być bardzo ergonomiczna. Warto zainwestować w trwałe materiały, które nawet po paru latach zachowają świeży wygląd. Wcześniej wspominałem o podziale na strefy. Producenci mebli – np. biuromax.pl oferuje wygodne meble pracownicze w zestawach dla call center, modułowych biur czy mebli stworzonych dla firm, gdzie liczy się przede wszystkim komunikacja i współpraca pracowników. Świetną propozycją są np. biurka z ogromnym blatami, które dowolnie mogą zmieniać wysokość. Dbając o regulację foteli czy biurek dbamy o wygodę pracowników.

Strefa wypoczynku

Wypoczynkowa strefa w biurze to nie tylko miejsce, gdzie pracownicy wypoczywają w przerwach od siedzenia przy biurku. To także strefa poczekalni, gdzie warto zaprezentować się z dobrej strony. Dobrym posunięciem będzie kupno wygodnych foteli i sof, które wraz z kawą i prasą umilą czas czekającym. Co więcej, w strefie wypoczynku duże firmy wykazują się i chcą stworzyć jak najlepsze warunki do przerwy od pracy. Można zakupić konsolę – w końcu kto by nie chciał zagrać w FIFĘ po całym dniu pracy? W strefie wypoczynkowej sprawdzą się wygodne pufy, fotele czy kanapy. Co więcej, zwykle biura występują w stonowanej kolorystyce, a strefa wypoczynku bardziej emanuje kolorami – wszystko po to, że stworzyć optymalne warunki do relaksu.

Stefa konferencyjna

Strefa konferencyjna to po prostu wydzielona sala lub sale konferencyjne. Tam sprawdzi się wręcz ascetyczne umeblowanie. Potrzebujemy stylowego, dużego stołu (np. z przeszkleniem) oraz klasycznych krzeseł konferencyjnych, które zapewnią wygodę użytkowania nawet przy dłuższym posiedzeniu. Strefa konferencyjna jest miejscem najłatwiejszym do urządzenia. 

Odsłony: 392

Idealne miejsce na twoje biuro