Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Pióra kulkowe, a może wieczne? Na jaki artykuł piśmienniczy się zdecydować?

Większość z nas, jeśli chodzi o sporządzanie notatek itp. jest przyzwyczajonych raczej do długopisu. Nic dziwnego. Są one bardzo powszechne i niezwykle praktyczne. Nie brudzą papieru kleksami, nie trzeba dbać o szybką wymianę tuszu i niestety... Nie posiadają uroku, jakim pochwalić mogą się pióra wieczne, czy chociażby ich alternatywy-pióra kulkowe. Dzisiaj o zaletach tych niezwykle urokliwych artykułów piśmienniczych.

Pióra wieczne – wady i zalety

Niektóre przedmioty, w których posiadanie wchodzimy, mają szczególną dla nas wartość. Wynikać ona może z ich unikalności oraz z faktu, że nie jest to rzecz jednorazowa. Takie właśnie są pióra wieczne. Kupując jedno porządne pióro, możemy być pewni, że już nigdy więcej nie będziemy potrzebować, ani chcieć używać długopisu.

Zalety pióra wiecznego

Pióra wieczne były, są i będą ikoną szyku i elegancji. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wymagają od osoby piszącej zaangażowania. Jej ruchy muszą być przemyślane i dokładne. Nie ma potrzeby, aby nadmiernie przyciskać pióro do kartki. To nie długopis. Liczy się wyczucie i delikatne sunięcie koniuszkiem pióra po papierze. Dzięki temu zmienia się nasz charakter pisma. Staje się bardziej płynny i wdzięczny. To sztuka, którą da się opanować, jednak nie każdy doceni jej urok.

Wady pióra wiecznego

Minusów używania tradycyjnego pióra jest naprawdę niewiele. Dla niektórych jednak problemem może okazać się ich cena. Zależy oczywiście, na jaki model się zdecydujemy, ale zazwyczaj nie będzie nas on kosztował kilka złotych. Dlatego wielu fanów tego typu artykułów piśmienniczych zwraca się ku alternatywie, którą jest pióro kulkowe.

 

Ponadto, warto zaznaczyć, że mimo iż pióro tradycyjne czy cierpliwości i odpowiedzialności, to nie każdy posiada chęć do ćwiczenia właśnie tych cech charakteru. Jeśli jesteśmy z natury niecierpliwi i dosyć impulsywni to być może niepowodzenia związane z nanoszeniem treści na kartkę przez pióro wieczne, mogą okazać się dla nas nie do zniesienia.

 

Zalety i wady pióra kulkowego

Ciekawym artykułem, po który sięga dosyć sporo osób, jest pióro kulkowe. Tak naprawdę stanowi ono kompromis pomiędzy klasycznym piórem a długopisem. Ceni się je przede wszystkim za wygodę użytkowania. Brak jest konieczności uważania na każde zapisane słowo. Nie musimy bowiem obawiać się kleksa. Przy tym wszystkim pióro kulkowe nadal różni się od długopisu. Nieco inaczej będzie nanosiło się nim tusz na papier. Inaczej wobec tego może również wyglądać nasze pismo. Bezsprzecznie jednak można stwierdzić, że te różnice między piórem kulkowym a długopisem są naprawdę niewielkie. Dlatego ten artykuł piśmienniczy poleca się wszystkim osobom, które sporządzają wiele szybkich notatek. Pióro wieczne natomiast ma to do siebie, że podczas korzystania z niego, lepiej jednak się nie spieszyć.

 

Oprócz tego nowocześniejsza wersja pióra nie ma wielu wad. Warto jednak zwrócić uwagę na częstotliwość wymiany atramentu. Jest ona zauważalnie wysoka. Dlatego najlepiej spróbować korzystania z pióra kulkowego, po czym ocenić czy w naszej pracy lepiej się sprawdzi ono, czy długopis.

Odsłony: 735

Idealne miejsce na twoje biuro