Serdecznie witamy Cię na portalu poświęconym tematyce wirtualnych biur. Stworzyliśmy to miejsce wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla siedziby firmy.

Wirtualne biuro - dla kogo?

 

Czy na pewno potrzebujesz biura?

Zakładając własną firmę warto już na etapie tworzenia biznesplanu zadać sobie pytania, na temat lokalu, w którym prowadzona będzie działalność, być może firma, która właśnie powstaje nie musi ponosić kosztów związanych z wynajmem i utrzymaniem własnej siedziby. Pytania, które warto sobie zadać to:

 

  • Czy będzie potrzeba siedziba dla prowadzenia działalności gospodarczej?

  • Czy rodzaj usług jaki będzie oferowała nowo powstająca firma, wymaga stałej siedziby?

  • Czy działalność jest mobilna i będzie polegała na dojazdach do klienta?

  • Czy spotkania biznesowe muszą odbywać się w siedzibie biura, czy można umówić się na obiad czy kawę na mieście?

  • Czy istnieje możliwość kontaktów zdalnych z klientem, gdzie zarówno oferta, negocjacje w kwestii ostatecznych ustaleń oraz samo podpisanie umowy może odbywać się za pośrednictwem nowoczesnych środków komunikacji?

 

Jeśli odpowiedzią na powyższe pytania jest „nie” oznacza to, że należy rozważyć inne, alternatywne rozwiązania zamiast wynajmowania lokalu pod siedzibę firmy.

 

Takimi nowoczesnymi rozwiązaniami są wirtualne biura, stworzone właśnie dla firm, które de facto własnej siedziby nie potrzebują, a adres jest im potrzebny, albo po to by móc zarejestrować pod nim firmę, albo ze względów prestiżowych. Dlatego znaczna część firm świadczących usługi zdalne oraz osób prowadzących mobilne biznesy zamiast ponosić koszty związane z wynajmem biura, sięga po usługę dla firm, jaką jest właśnie wirtualne biuro. Jest to rozwiązanie dla każdego, kto na powyższe pytania odpowiada – „nie”.

 

Odsłony: 4299

Idealne miejsce na twoje biuro